Informacje o pandemii
Osiedle "Zielone Wzgórze" z lotu ptaka. W tle panorama gór i ogródki działkowe.
We wtorek 8 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowego osiedla w Bielawie pn.”Zielone Wzgórza”. To pierwsze od wielu lat budynki wybudowane przez bielawską Spółdzielnię Mieszkaniową w tego typu systemie lokatorskim.


Na osiedlu położonym przy ulicy K.K.Baczyńskiego, do dyspozycji przyszłych lokatorów są trzy budynki, w których mieści się 120 mieszkań. Realizacja inwestycji przebiegła zgodnie z planem, a rozwiązania zastosowane w mieszkaniach są innowatorskie i estetyczne, na miarę XXI wieku.

Podczas wtorkowej uroczystości, prezes spółdzielni Tadeusz Derenowski wyraził nadzieję na możliwość budowy kolejnych mieszkań w niedalekiej przyszłości. Obecny na wydarzeniu z ramienia gminy Bielawa zastępca burmistrza Aleksander Siódmak, podkreślił ogromną wartość innowatorskich inwestycji mieszkaniowych dla miasta oraz podziękował prezesowi za chęć ich realizacji oraz sprawny przebieg. Przypomnijmy bowiem, że działanie to jest zgodnie z celem operacyjnym nr 7.6 „Przygotowanie atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną w celu uzyskania dodatniego bilansu migracji ludności”, zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy na lata 2014 - 2020.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj