Informacje o pandemii
Funkcjonariuszka Policji podczas szczepienia

W miniony  piątek 20-funkcjonariuszy ze stanu Komendy Powiatowej Policjiw Dzierżoniowie przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19. Wśród osób przyjmujących preparat mający na celu zapobieżenie zachorowaniu, była I Zastępca Komendanta młodszy inspektor Monika Kudła-Myślicka.

Policjanci pełniąc codzienną służbę narażeni są na kontakt z wieloma osobami. Każdego dnia podejmują kontrole kierowców, przeprowadzają interwencje w miejscach publicznych, lokalach mieszkalnych, otwartej przestrzeni.

Komenda Powiatowa Policji ani przez moment nie została zamknięta, na bieżąco przyjmowane są zawiadomienia o czynach zabronionych, przesłuchiwani są świadkowie w toczących postępowaniach, zatrzymywani są sprawcy przestępstw.

Funkcjonariusze narażając się na możliwość zachorowania realizują nałożone ustawowo obowiązki. Każdy funkcjonariusz po zakończonej służbie wracając do najbliższych zwiększa prawdopodobieństwo, że oni także zachorują.

26 marca ruszyły szczepienia lokalnych policjantów. Pierwszych 20-stu funkcjonariuszy przyjęło środek firmy AstraZeneca, wśród których była I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie młodszy inspektor Monika Kudła-Myślicka.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy