Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 207
zdjecieautomatudoplastikowychbutelek

Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o tym, że Bielawa wygrała nowoczesny automat do selektywnej zbiórki butelek i puszek pn. recykolmat. Od dzisiaj, urządzenie jest już do pełnej dyspozycji mieszkańców.

Jak z niego korzystać i po co? – krótka instrukcja poniżej:

1. Na swoim telefonie pobieramy aplikację pn. EKO portfel (można także, stojąc przy urządzeniu, zeskanować z niego kod QR, który bezpośrednio przekieruje nas do sklepu operatora i wspomnianej aplikacji).

2. Jeśli już zainstalowaliśmy aplikację na telefonie, należy dokonać rejestracji. Następnie, przez wrzuceniem butelki do urządzenia, zeskanowac kod QR z aplikacji. Jedna plastikowa butelka, oznacza jeden punkt w aplikacji.

3. Zebrane w aplikacji punkty, wymieniamy na nagrody i rabaty! Mowa tu o 50 % zniżkach na basen, do kina czy na siłownię. Taniej zapłacimy także chcąc np. wypożyczyć rower górski czy sprzęt pływający.

*Kupony odbierać będziemy w Urzędzie Miejskim w Bielawie, Plac Wolności 1, pok. 3.

Mamy nadzieję, że ten prosty krok Bielawy w stronę normalizowania gospodarki opakowaniami jednorazowymi, sprawdzi się w naszym mieście. Jeśli tak, w przyszłości pojawią się kolejne, tego typu urządzenia.

Szczegółowy regulamin dostępny jest m.in. na stronie www.bielawa.pl, natomiast wykaz ulg i rabatów dostępny będzie również w aplikacji.

zdjecieautomatudoplastikowychbutelekzdjecieautomatudoplastikowychbutelek

 

 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj