Informacje o pandemii
Przystanek kolejowy Bielawa Centralna
Najprawdopodobniej już w połowie grudnia br. zostanie oddany do użytkowania przystanek kolejowy "Bielawa Centralna".

Będzie to duże udogodnienie dla bielawian, zamieszkujących dolną i środkową część naszego miasta, którzy dotychczas musieli korzystać z jedynego przystanku "Bielawa Zachodnia".

Przypomnijmy, że 28 marca 2019 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie udziału województwa w rządowym Programie Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej. Z załącznika do ww. uchwały wynika, iż jednym z priorytetowo traktowanych zadań jest Bielawa - etap II.

W ramach przedsięwzięcia planowane jest wydłużenie przebiegu bielawskiej trakcji kolejowej o 2 kolejne stacje tj. Zbiornik "Sudety" oraz Nowa Bielawa (przy ul. Sowiej). Oba dodatkowe przystanki powinny być szczególnie istotne dla turystów odwiedzających Bielawę, ale także dla bielawian, zamieszkujących górną część miasta.