Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 142
Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

 Od początku epidemii koronawirusa Gmina Bielawa wspiera Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, który jest jedyną placówką medyczną na terenie powiatu, świadczącą całodobową opiekę medyczną.


25 listopada 2020 r. Rada Miejska Bielawy podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w kwocie 180.000 zł, która zostanie przeznaczona na zakup urządzeń do tlenoterapii, środków ochrony osobistej oraz wykonanie modernizacji infrastruktury dzierżoniowskiego szpitala, w tym zbiornikówi instalacji tlenowej.

W III kwartale br. bielawski samorząd przeznaczył 135.000 zł. na zakup nowego ambulansu oraz niezbędnych środków medycznych, czystości, a także środków ochrony osobistej dla personelu.  
Z kolei 30 października 2020 r. Bielawa, wspólnie z pozostałymi udziałowcami spółki Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie, podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie upoważnienia Zarządu WiK do przekazania darowizny w kwocie 69.120 zł na zakup respiratora dla dzierżoniowskiego Szpitala Powiatowego.

Natomiast 2 listopada 2020 r. Prezes Zarządu dzierżoniowskiej placówki medycznej zwrócił się z prośbą do Gminy Bielawa o przekazanie 6 betonowych płyt drogowych, które zostały wykorzystane przy budowie zbiorników tlenowych, w związku z koniecznością prowadzenia stałej tlenoterapii u pacjentów leczonych na COVID-19. Oczywiście wspomniane płyty zostały przekazane nieodpłatnie.

Solidarność i zrozumienie między lokalnymi samorządami jest bardzo ważna, szczególnie w okresach kryzysu z jakim mamy do czynienia choćby obecnie.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj