Informacje o pandemii
Seniorzy przy laptopie - zdjęcie poglądowe
W momencie, kiedy potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania pracownika bielawskiego Zespołu Ośrodków Wsparcia na COVID-19, stało się jasnym, że budynek, w którym mieści się ta placówka, będzie musiał zostać poddany dekontaminacji.


Stosowne zabiegi zostały wykonane, a użyte środki chemiczne uległy całkowitej dezaktywacji. Oznacza to, że obiekt jest już w pełni gotowy do użytkowania.

W efekcie, z dniem 26.X.2020 r., ponownie uruchomione zostaną usługi w Środowiskowym Domu Samopomocy. Praca będzie zorganizowana w 5-cio osobowych grupach. Osoby najbardziej potrzebujące wsparcia i opieki, a jednocześnie nie wykazujące żadnych objawów przeziębienia, będą przyjmowane codziennie, natomiast pozostałe osoby zostaną podzielone na 2 grupy i będą uczęszczać do ŚDS rotacyjnie (dzień / dzień).

Aby zachować bezpieczeństwo epidemiczne wszystkie sale zajęciowe będą ozonowane każdego dnia. Osoby, które ze względu na stan zdrowia  lub obawy przed zakażeniem pozostaną w domach, będą miały dowożone posiłki oraz dalszą opiekę i wsparcie w miejscu zamieszkania.


Z kolei zajęcia w Dziennym Domu Senior+ oraz Klubie Senior+ zostaną uruchomione dopiero od 2.XI.2020 r. Ponadto, od listopada br., za pośrednictwem Telewizji Sudeckiej, emitowane będą transmisje terapii zajęciowej, wsparcia psychologicznego, edukacji oraz zajęć ruchowych.  Zostanie również uruchomiony telefon zaufania czynny całą dobę.

Wszystkim życzę dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj