Informacje o pandemii

Od pierwszego września, dzieci i młodzież uczęszczająca do bielawskich szkół podstawowych i gimnazjów, uczy się w lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Wszystko za sprawą przeprowadzonych w trakcie wakacji remontów, które miały miejsce w czterech placówkach oświatowych. Poniżej prezentujemy efekty wakacyjnych prac.


1. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie - zmodernizowane toalety w budynku przy ul. Waryńskiego, wyremontowana sala w budynku przy ul. Ludowej 11, pomalowane sale dydaktyczne i odnowiony gabinet pielęgniarki.

2. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 - wymieniona instalacja elektryczna w szatniach uczniowskich i na korytarzu, nowe oświetlenie awaryjne, wyremontowana sala lekcyjna nr 9 (edukacja wczesnoszkolna); nowe wykładziny w sali lekcyjnej, na zapleczu wychowania fizycznego oraz w bibliotece szkolnej.

W szkole przeprowadzono także kapitalny remont biblioteki i katedry wychowania fizycznego, pomalowano salę lekcyjną nr 22 (edukacja wczesnoszkolna), naprawiono i pomalowano ławki na boisku szkolnym, odnowiono nawierzchnię boiska sportowego do piłki nożnej, piłki siatkowej i koszowej, naprawiono piłko-chwyty na obiekcie sportowym Orlik oraz wymieniono trzy panele ogrodzeniowe na obiekcie sportowym Orlik.

3. Szkoła Podstawowa nr 10 - pomalowanych sześć pomieszczeń lekcyjnych oraz korytarz prowadzący do sali sportowej, odnowiony korytarz w starej (parter i drugie piętro) i nowej (pierwsze piętro) części szkoły, w tym cztery klatki schodowe (w każdej części szkoły po dwie).

4. Gimnazjum nr 2 - wybudowany podjazd dla niepełnosprawnych.

Remonty w wymienionych placówkach sfinansowane były ze środków finansowych gminy Bielawa, budżetu szkół, wolnych środków planu finansowego MZPO oraz z dobrowolnych wpłat rodziców.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj