Informacje o pandemii
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bielawie zatrzymali 2 mężczyzn, którzy 15 lipca zniszczyli wiaty przystankowe przy ulicy Wolności. Wandale zostali zatrzymani dzięki miejskiemu monitoringowi, który zarejestrował cały przebieg zdarzenia. Przedstawione zniszczenia kosztowały miasto 1250 złotych. Za swoje zachowanie przestępcy odpowiedzą przed sądem. Będą również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej przez firmę ubezpieczeniową.

Na terenie Bielawy ulokowane są 63 przystanki autobusowe. Większość posiada wysokiej jakości kamery monitorujące, zakupione w ramach realizacji projektu unijnego pn. „Rozwój transportu zbiorowego na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego poprzez zakup i montaż systemu centralnego sterowania ruchem., dystrybucji biletów, informacji, monitoringu oraz modernizację infrastruktury towarzyszącej”.

Kamery rejestrują teren za i przed przystankiem, poboczne ulice oraz rejony wokół wiat przystankowych. Najczęstsze dewastacje dotyczą potłuczonych szyb, malowania graffiti oraz łamania miejsc siedzących. Warto dodać, że kamery znajdują się także we wszystkich autobusach miejskich.

Na naprawy po zniszczeniach miasto wydaje rokrocznie około 30.000 złotych. Apelujemy do mieszkańców o zdrowy rozsądek i reagowanie na tego typu przypadki. Jednostkami do których można zgłosić zauważony akt wandalizmu są: Straż Miejska, Policja oraz Referat Komunikacji Miejskiej. Jednocześnie przypominamy, że kamery na terenie miasta są najnowszej technologii, pozwalają zatem na szybkie ujawnienie sprawców, nawet w porach nocnych.