obwodnicadzierzoniowaIIetap

W poniedziałek 14 września w Urzędzie Miejskim w Bielawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciel wykonawcy POLUD-POMORZE wraz z kierownikiem budowy, podpisał umowę na realizację inwestycji dotyczącej budowy II etapu obwodnicy południowej Dzierżoniowa.

Na wydarzeniu obecni byli licznie zgromadzeni przedstawiciele województwa dolnośląskiego: marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, radny sejmiku województwa dolnośląskiego Patryk Wild, zastępca dyrektora DSDiK Mariusz Wawro, dyrektor kontraktu Sebastian Markiewicz, kierownik budowy Jacek Dwilewicz oraz gospodarz miasta burmistrz Andrzej Hordyj.

Drugi etap obwodnicy dotyczy odcinka od ronda na drodze Dzierżoniów-Pieszyce, do drogi Dzierżoniów-Bielawa. Budowa inwestycji potrzebnej w powiecie dzierżoniowskim zarówno w aspekcie gospodarczym, ekonomicznym jak i społecznym, rozpocznie się najprawdopodobniej już wiosną 2021 roku, a jej finalizacja przewidywana jest trzy lata później.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z konferencji, przygotowanego przez Telewizję Sudecką.