Informacje o pandemii
W Bielawie powstaje skwer im. Eleni
W I kwartale 2020 r. przeprowadzone zostało głosowanie, mające na celu wybór projektu, który zostanie zrealizowany w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r.

Mieszkańcy naszego miasta oddali najwięcej głosów na zadanie pn. Skwer im. Eleni. W jego ramach, w pobliżu budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie, planuje się montaż ławeczki z postacią Eleni, a na ścianie pobliskiego budynku wielorodzinnego ma powstać mural, także z wizerunkiem bielawskiej Gwiazdy. Na ten cel w budżecie Gminy przeznaczono aż 200.000 zł.

Ponadto dzięki umiejętnemu zarządzaniu projektem pn. "Rozwój systemu terenów zieleni miasta Bielawa z uwzględnieniem funkcji ekologicznych i rekreacyjnych na rzecz poprawy jakości środowiska i życia mieszkańców", który w 85 % został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, tereny zielone położone wokół ławeczki Eleni zostaną również gruntownie zmodernizowane.

Dzięki temu, w zamian skromnych nasadzeń i posadowienia małej architektury ogrodowej, finansowanej w 100 % z budżetu miasta, powstanie nowoczesny skwer, którego motywem przewodnim będzie muzyka. Oprócz ławeczki i muralu Eleni, jednym z jego elementów będzie m.in. muzyczny plac zabaw dla dzieci. Na ten cel, z budżetu projektu unijnego, przekazane zostanie kolejne 340.000 zł.

Uroczyste otwarcie skweru powinno nastąpić w pierwszej połowie listopada 2020 r.

Trwają również prace projektowe, które mają doprowadzić do kompleksowej przebudowy pobliskich ulic: Wolności i 3-go Maja. Dzięki temu estetyka przestrzeni publicznej w tym kwartale miasta ulegnie znacznej poprawie.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj