•  
  •  
Od sierpnia bezpłatny autobus „kolejowy” będzie kursował tylko w weekendy
W czerwcu br., we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi oraz Gminą Stoszowice, Gmina Bielawa uruchomiła nieodpłatny autobus "kolejowy", który komunikuje dworzec Bielawa Zachodnia z atrakcjami turystycznymi miasta i regionu.
Przejazdy na trasie: Bielawa Zachodnia – Jezioro Bielawskie – Leśny Dworek – Srebrna Góra cieszą się jednak zainteresowaniem tylko w weekendy. W związku z powyższym, informujemy, że od 1 sierpnia br., takie połączenie autobusowe dostępne będzie już tylko w sobotę i niedzielę.

Przypominamy jednocześnie, że do bezpłatnego przejazdu upoważnia bilet kolejowy do Bielawy, zakupiony na dowolnej stacji (nawet w Dzierżoniowie). Bielawianie natomiast, którzy chcą dotrzeć do wyżej wymienionych miejsc, mogą to zrobić kupując jedynie bilet autobusowy.

Przejazd relacji Bielawa - Bielawa kosztuje 2,60 zł (normalny) i 1,30 zł (ulgowy), zaś za dojazd z Bielawy do Srebrnej Góry należy uiścić opłatę 5,20 zł (normalny) oraz 2,60 zł (ulgowy).

Autobus rusza w trasę o godz. 9.45 (po przyjeździe pociągu z Wrocławia - planowanego na godz. 9.32). Pierwszy przystanek znajduje się przy wejściu na Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety", następnie: Leśny Dworek i Twierdza Srebrna Góra.
W powrotną drogę autobus rusza o godz. 18.00 i zatrzymując się na tych samych przystankach, dowozi turystów na pociąg, którego odjazd z Bielawy zaplanowano na godz. 19.37.

Zapraszamy do Bielawy i w Góry Sowie!

Od sierpnia bezpłatny autobus „kolejowy” będzie kursował tylko w weekendyZapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj