•  
  •  

Sezon wakacyjny w pełni. Od początku czerwca, strażnicy miejscy pracują od poniedziałku do niedzieli, aby zapewnić mieszkańcom Bielawy i turystom odwiedzającym nasze miasto, należyte poczucie bezpieczeństwa oraz porządek w mieście.

W każdy dzień tygodnia, funkcjonariusze patrolują supermarkety - przypominając o wciąż obowiązującym nakazie noszenia maseczek, a także tereny w okolicach marketów, wydając upomnienia lub mandaty za picie alkoholu w miejscach publicznych.  Od kilku miesięcy, strażnicy poruszają się głównie na rowerach, co z kolei przekłada się na lepszą możliwość obserwacji także innych części miasta. 

W weekendy, kiedy ruch turystyczny wzrasta, spora część funkcjonariuszy pracuje na Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety” oraz na terenie wokół niego. W tych miejscu, obecnie największy problem to złe parkowanie pojazdów. Strażnicy zmuszeni są wówczas wystawiać mandaty za nieprawidłowy postój. Jest to konieczność, potrzebna dla zachowania prawidłowej logistyki wyjazdów i wjazdów samochodów na akwen wodny. Nie pozostaje to także bez znaczenia dla ogólnego bezpieczeństwa, związanego z poruszaniem się na obiekcie – zarówno pieszych, rowerzystów, jak i samochodów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Bielawy oraz turystów, od 1 lipca br. wprowadzone zostały modyfikacje w cenniku za postój pojazdów na parkingu głównym przu ul. Wysokiej. Za 1 godzinę pozostawienia samochodu na parkingu płacimy tylko 2 zł/ za motocykl 1 zł, natomiast całodniowa opłata za samochód osobowy wynosi 10 zł/za motocykl 5 zł. 

Przed nami kolejny słoneczny weekend. Zapraszamy do bezpiecznego i aktywnego wypoczynku w Bielawie.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj