Za nami konferencja w sprawie utworzenia nowego obszaru działań dla ZIT
W środę 24 czerwca w sali teatralnej Dolnośląskiego Inkubatora Art. Przedsiębiorczości w Bielawie odbyła się regionalna konferencja z udziałem przedstawicieli rządu, województwa oraz samorządu lokalnego.

Głównym tematem spotkania była idea powołania tak zwanego ZIT-u (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Podczas konferencji, prowadzono dialog na temat potrzeb, pomysłów i możliwości dystrybuowania środków pomocowych Unii Europejskiej w nowej perspektywie programowej na lata 2021-2027.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak w towarzystwie Michała Dworczyka szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wicemarszałka Grzegorza Macko. Z ramienia gminy Bielawa – burmistrz Andrzej Hordyj oraz zastępca Aleksander Siódmak.