Wizyta studialna w Bielawie Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Grzegorza Macki
W poniedziałek 15 czerwca z wizytą studialną do Bielawy, przyjechał Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Grzegorz Macko.
Głównym celem wizyty było przekazanie przez Wicemarszałka na ręce Burmistrza promesy na budowę Dolnośląskiego Miasteczka Ruchu Drogowego, które powstanie jeszcze do końca tego roku.

W trakcie spotkania, gospodarz wraz z gościem omawiali możliwości uzyskania dofinansowania z programów samorządu Województwa Dolnośląskiego m.in. Funduszu Pomocy Rozwojowej oraz programu budowy dróg transportu rolnego, a także z programów unijnych w nowej perspektywie programowej 2021 - 2027.

Wicemarszałka zainteresowała także idea Bielawy jako Modelowego Miasta Ekologicznego. O jej szczegółach była okazja porozmawiać podczas wizytacji Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii.