We wtorek 2 czerwca, w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości w Bielawie, odbyło się spotkanie samorządowców powiatu dzierżoniowskiego z przedstawicielami rządu i samorządu wojewódzkiego, w trakcie którego omawiano zagadnienie dysproporcji w rozwoju województwa dolnośląskiego i sposobach jego eliminacji. Rozmawiano także o tarczy antykryzysowej, przyjętej przez rząd w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Uczestnikami wydarzenia byli: Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz samorządowcy powiatu dzierżoniowskiego, w tym gospodarz - burmistrz Andrzej Hordyj.

Obecnie województwo dzieli się na bogatą północ i biedne południe, które nadal boryka się z wieloma podstawowymi problemami. Podczas konferencji, przedstawiciele rządu przedstawiali pomysły na likwidację wspomnianych różnic. Z kolei samorządowcy zaapelowali o zmianę w sposobie dystrybuowania środków pomocowych Unii Europejskiej w nowej perspektywie programowej na lata 2021-2027. Chodzi tu m.in. o nowy podział województwa na obszary inwestycyjne.

Na wtorkowym spotkaniu, rozmawiano także o tarczy antykryzysowej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów gospodarczych, w tym pomocy rządowej, z której obecnie mogą korzystać przedsiębiorcy. Więcej w materiale filmowym, zrealizowanym przez Telewizję Sudecką.