Informacje o pandemii
1 września to nie tylko początek nowego roku szkolnego, ale przede wszystkim ważna, historyczna data. Dokładnie 76 lat temu Niemcy zaatakowały Polskę - tak rozpoczęła się II wojna światowa, będąca najkrwawszym konfliktem w dziejach ludzkości. Ku pamięci walczących i poległych, we wtorek 1 września o godzinie 12.00 odbyły się uroczystości miejskie upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Obchody tradycyjnie miały miejsce pod pomnikiem na Placu Kombatantów w Bielawie.

Po wysłuchaniu hymnu państwowego, krótkie przemówienie wygłosił dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie – Jan Gładysz. Dyrektor przypomniał zgromadzonym gościom rangę wydarzeń z 1 września 1939 roku i podziękował za przybycie. W trakcie wtorkowych uroczystości głos zabrała również prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy - Ewa Glura, która odczytała wystąpienie prezesa Związku Kombatantów RP i BWP w Bielawie, Bronisława Wilka. Następnie, zebrani uczcili wydarzenie minutą ciszy.

Pod pomnikiem pamięci narodowej uroczystego złożenia kwiatów dokonał burmistrz miasta Piotr Łyżwa oraz lokalni politycy i działacze licznych organizacji. Swoją obecnością obchody uświetnili także bielawscy kombatanci.