parkmiejski

Park Miejski jest jedną z wielu atrakcji turystycznych Bielawy. To tutaj, w otoczeniu przyrody, pięknych mostków i urokliwej fontanny, można popływać kajakiem lub rowerem wodnym. Można tu także zrelaksować się wśród zieleni, wypić smaczną kawę w bielawskiej kawiarence oraz zapoznać się z gatunkami roślin i zwierząt występujących w różnych regionach Dolnego Śląska. Tablice informacyjne powstałe w parku w ramach projektu „Ekologiczne Ogrody Dydaktyczne w Bielawie dla NATURY 2000” od 2014 roku pełnią istotną funkcję edukacyjno – informacyjną. To miejsce jest bez wątpienia ekologiczną perełką na skalę regionu.

Obecnie, w Bielawie prowadzonych jest kilka inwestycji w ramach projektu pn. „Rozwój systemów terenów zieleni miasta Bielawa z uwzględnieniem funkcji ekologicznych i rekreacyjnych na rzecz poprawy jakości środowiska i życia mieszkańców”. Także w Parku Miejskim, w ostatnich dniach zauważyć można było roboty budowlane. Zdemontowane zostały bowiem betonowe płyty w okolicach stawu. Zastąpi je wkrótce szeroko rozumiana zieleń miejska – rośliny, krzewy i kwiaty.

Bielawa, jako modelowe miasto ekologiczne uznaje zieleń miejską za istotny element rozwoju aglomeracji. Nowe nasadzenia z pewnością sprawią, że to miejsce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne niż dotychczas.