•  
  •  
Nowoczesne autobusy jeżdżą w powiecie dzierżoniowskim już dwa lata
Zapewnienie mieszkańcom sprawnej komunikacji miejskiej i lokalnej stanowi jedno z kluczowych zadań własnych samorządu terytorialnego. Od początku 2018 roku po ulicach Bielawy i innych gmin powiatu dzierżoniowskiego (objętych porozumieniem na rzecz transportu zbiorowego) jeżdżą nowoczesne autobusy.
Jak pokazują statystyki, tylko w 2019 roku z komunikacji miejskiej skorzystało 7.012.000 pasażerów, przy ilości 286 obsługiwanych przystanków autobusowych.

Gminy w powiecie dzierżoniowskim, w komunikacji miejskiej obsługują obecnie 32 autobusy – wszystkie niskopodłogowe, z ekologicznymi silnikami, przystosowane do przewodu osób niepełnosprawnych, wyposażone w monitoring wizyjny i biletomaty. Oprócz tego, na kluczowych przystankach znajdują się elektroniczne tablice informacji przystankowej i biletomaty. Wewnątrz autobusów zlokalizowane są natomiast tablice z informacją przystankową skierowaną do pasażerów. Autobusy posiadają też nadajniki GPS, dzięki czemu pasażerowie i pracownicy ZKM Bielawa mogą śledzić ich ruch w czasie rzeczywistym. Dobrze prosperującym rozwiązaniem okazała się także aplikacja MoBileT na smartfony, pozwalająca kupić bilety komunikacji miejskiej.

Nowością, zaakceptowaną przez klientów korzystających z usług ZKM, były wprowadzone do sprzedaży w sierpniu 2019 roku bilety czasowe, przeznaczone dla pasażerów korzystających z przesiadek.
W minionym roku, autobusy komunikacji miejskiej przejechały łącznie 2.509.000 km.

Nowoczesne autobusy jeżdżą w powiecie dzierżoniowskim już dwa lata

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj