•  
  •  
hubertjazowskinafoteluburmistrza

W środę 12 lutego burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj oddał swoje insygnia władzy na jeden dzień nowemu burmistrzowi, którym w drodze licytacji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został bielawianin Hubert Jazowski.

Hubert uczestniczył tego dnia m.in w naradzie dot. projektów drogowych, następnie odwiedził większość referatów w bielawskim magistracie, dzięki czemu poznał specyfikę pracy w każdym z nich. W Urzędzie Stanu Cywilnego dowiedział się np. jak wygląda procedura zawierania małżeństw, a w biurze Rady Miejskiej oraz na sali narad – jak wygląda przebieg sesji Rady Miejskiej. Środowy burmistrz był także tego dnia w Parku Miejskim, gdzie odbył wizytę studialną prowadzonej tam inwestycji - parkowej kawiarenki. 

Hubert obejmując fotel burmistrza, miał też przygotowany swój projekt zarządzenia. Mowa o małym parku dla psów, gdzie mogłyby swobodnie „hasać”, bez obawy o ich bezpieczeństwo. Pomysł zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. 

Akcja pn. „Fotel burmistrza na jeden dzień” zrealizowana została już po raz drugi, w ramach finału WOŚP w Bielawie. Sądząc jednak, chociażby po zainteresowaniu nią, będzie kontynuowana w kolejnych latach. Już dzisiaj zatem, serdecznie zapraszamy do licytacji takiego przywileju podczas następnego finału WOŚP. 
 

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj