•  
  •  
fotopułapka

Od kilku miesięcy bielawska Straż Miejska umieszcza w różnych miejscach miasta tzw. foto-pułapki. Z jednej strony pozwalają one eliminować niewłaściwe zachowania kierowców, parkujących swoje pojazdy w niedozwolonych miejscach, a z drugiej walczyć z osobami podrzucającymi odpady komunalne w miejsca, które nie są do tego przeznaczone. 

W listopadzie 2019 r. jedna z foto-pułapek została umieszczona na ul. Akacjowej, w okolicy "gniazda" do selektywnej zbiórki odpadów. Podczas przeglądania materiału zdjęciowego, strażnicy ujawnili popełnienie wykroczenia - kobieta i mężczyzna, w godzinach wieczornych, podrzucili pod to "gniazdo" odpad wielkogabarytowy w postaci materaca. 

W trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze ustalili sprawcę tego wykroczenia, ukarali go mandatem karnym oraz nakazali uprzątnięcie odpadu. 

W efekcie, mieszkaniec Bielawy, zamiast wywieźć odpad wielkogabarytowy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczącego się przy ul. Ceglanej, za darmo, najpierw zapłacił mandat, a następnie uprzątnął podrzucony odpad, wywożąc go we właściwe miejsce. 

Ponowne interwencje tego typu będą konsekwentnie i bezwzględnie realizowane. Osoby, które zauważą w swoim sąsiedztwie "podrzucane" odpady komunalne lub nieprawidłowo zaparkowany pojazd, proszone są o zawiadomienie o tym fakcie Straży Miejskiej (tel. 74 83 28 706 lub 669 102 102). 

Pamiętajmy, że nikt nie zadba lepiej o estetykę naszego otoczenia, niż my sami. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Bielawy o pomoc w tym zakresie. 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj