•  
  •  

Trwają prace budowlane przy realizacji zadania inwestycyjnego, polegającego na utworzeniu nowej placówki żłobkowej w Bielawie. Wszystko to, dzięki pozyskanym przez miasto środkom zewnętrznym, pochodzącym z ministerialnego programu „Maluch”. Przypomnijmy, że kwota dofinansowania to blisko 2 000 000 złotych.

We wtorek 8 października, burmistrz Andrzej Hordyj wraz z zastępcą Aleksandrem Siódmakiem, rozmawiali z projektantem oraz przedstawicielami wykonawcy inwestycji o ergonomii całego budynku, rozwiązaniach technicznych, aranżacji terenu i możliwych do wprowadzenia udogodnieniach w obiekcie.

W budynku, przy ulicy Wolności 39, znajdą się m.in. nowoczesne sale dla najmłodszych, funkcjonalna kuchnia, winda, wózkownia oraz plac zabaw. Łącznie, do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Bielawy będzie 94 nowych miejsc żłobkowych. Co istotne - przed obiektem (od strony ulicy Wolności), powstanie też kilkanaście nowych miejsc parkingowych.

Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na grudzień 2019r., natomiast uruchomienie placówki powinno nastąpić do końca I kwartału 2020r. 


 

 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj