Informacje o pandemii
Na blisko hektarze ziemi, cztery tysiące krzewów winorośli z panoramą Gór Sowich w tle. To krótki opis powstałej w Bielawie winnicy, w której od lipca br. dostępne jest wysokiej klasy wino półwytrwane - RIESLING i półsłodkie SOLARIS & RIESLING, będące kolejnym produktem regionalnym naszego miasta! Oprócz wina, w Bielawie istnieje już bowiem także produkcja regionalnego piwa z Gór Sowich - SOWIE.

W sierpniu 2016 roku odwiedziliśmy pana Tomasza Pawlaczka, pomysłodawcę i założyciela winnicy, który wówczas na powierzchni 25 arów pielęgnował 870 krzewów, a ze swojej plantacji marzył by wyprodukować na początek chociaż kilkaset butelek wina. Dzisiaj, pan Tomasz ma prawie pięciokrotnie więcej winorośli, bo blisko hektar, z pięcioma odmianami winogron, z których już teraz wytworzył 1300 butelek tego trunku. A na tym nie koniec – tegoroczna, upalna pogoda sprzyja bowiem plantacji, a wino, które powstaje w Bielawskiej Winnicy ma smak wyjątkwy, pełen subtelnej słodyczy rodzynek, połączonych z kuszącą kwaskowatością.

Wspomnieć należy, że wino Riesling już dzisiaj, nagrodzone zostało złotym medalem w III Międzynarodowym Konkursie Win TUCHOVINICONTEST 2018. To pierwszy, ale z pewnością nie ostatni sukces Rieslinga, jego smak jest bowiem bardzo nietuzinkowy.

W imieniu właścicieli winnicy, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca, które znajduje się przy ulicy Wodnej 20 w Bielawie. Koneserzy win, z pewnością chcieliby także śledzic aktualności dotyczące Bielawskiej Winnicy – zrobić to można poprzez profil facebook:  https://www.facebook.com/Winnica-Bielawska-1778740235496926/

O tym, jak rozpoczeła się przygoda pana Tomasza, w artykule z 2016 roku, przeczytać można tutaj: http://www.um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/1695-w-bielawie-powstaje-pierwsza-w-regionie-winnica


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj