Informacje o pandemii
Od 8 lipca 2015 roku Bielawa jest właścicielem zbiornika wodnego „Sudety”. Tego dnia około godziny piętnastej akt notarialny podpisał w imieniu miasta burmistrz Piotr Łyżwa z dotychczasową właścicielką obiektu Grażyną Buczek. Miasto kupiło zbiornik za 5.990.000 złotych, czyli o ponad 1 milion złotych taniej, niż planował go nabyć poprzedni samorząd. Tym samym dobiegła końca trwająca od 9 lat sprawa, związana z przejęciem na własność przez Bielawę jednej z największych atrakcji turystycznych na naszym terenie.- Mam ogromną satysfakcję, że w ciągu kilku minionych miesięcy, udało się spełnić oczekiwania mieszkańców i kupić zbiornik „Sudety”. Negocjacje były bardzo trudne, ale dotarliśmy nareszcie do szczęśliwego finału. Dziękuję radnym Rady Miejskiej, pracownikom Urzędu Miejskiego oraz licznym mieszkańcom Bielawy za okazaną pomoc i wsparcie powiedział burmistrz Piotr Łyżwa.

Zakup zbiornika otwiera przed Bielawą nowe możliwości rozwoju turystycznego miasta. Bielawa ma bowiem ambicje, aby akwen stał się dużym magnesem przyciągającym turystów nie tylko z naszego regionu. Przede wszystkim jednak ma on służyć mieszkańcom miasta, którzy po wielu latach oczekiwań zasłużyli na własne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Jednocześnie informujemy, że do momentu oficjalnego otwarcia strzeżonego miejsca do kąpieli i sprawdzenia jakości wody, w dalszym ciągu obowiązuje zakaz kąpieli w jeziorze. W tej kwestii będziemy informować na bieżąco.
Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj