Tężnia solankowa w Parku Miejskim w trakcie budowy
28 października 2021 r. rozpoczął się ostatni etap prac tj. roboty budowlane. W efekcie powstanie obiekt o konstrukcji z drewna iglastego (sosna, świerk) i gałązek brzozowych z wbudowanymi urządzeniami do pompowania solanki.


Całkowita wartość inwestycji opiewa na 419.638,10 zł. Co ważne Gminie Bielawa udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 331.600 zł, która stanowić będzie blisko 80,0 % kosztów inwestycji.

Wykonawcą zadania jest AQUARIUS Środa & Holisz Sp. z o.o. z Międzyrzecza Dolnego. Zakończenie prac zaplanowano na 30 października 2021 r.

Realizacja zadania znacząco poprawi atrakcyjność turystyczną Bielawy i pomoże w usuwaniu skutków COVID-19 wśród lokalnej społeczności.

Mikroklimat tężni wykorzystywany jest bowiem w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego. Z kolei inhalacje u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności ich organizmów.

Lokalizacja tężni w sąsiedztwie EKO Cafe jest całkowicie nieprzypadkowa. Zakłada się bowiem, że przynajmniej część osób korzystających z bezpłatnych inhalacji solankowych zechce skorzystać z oferty parkowej kawiarenki i zostawić tu swoje pieniądze, które zasilą budżet Gminy Bielawa.

Tężnia solankowa w Parku Miejskim w trakcie budowyTężnia solankowa w Parku Miejskim w trakcie budowy


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj