Informacje o pandemii
Cel strategiczny nr 2, zapisany w Strategii Rozwoju Gminy, brzmi "Bielawa jako produkt turystyczny". W jego ramach zdefiniowano cel operacyjny nr 2.4 "Zwiększenie ilości współczesnych atrakcji turystycznych Gminy, poprzez rozbudowę bazy wypoczynkowej, sportowej i rekreacyjnej". Dlatego też bielawski samorząd kładzie duży nacisk na rozszerzanie wachlarza oferowanych usług w zakresie turystyki aktywnej, wypoczynkowej, biznesowej, edukacyjnej i kulturowej.  Warto przypomnieć, że w latach 2019 - 2020 uruchomiona została kawiarenka pn. EKO Cafe, dokonano szeregu nowych nasadzeń, a także wybudowane zostało Miasteczko Ruchu Drogowego. Z kolei w 2021 r., dla miłośników aktywnego wypoczynku, w okolicach skateplazy pojawiły się 2 stoły do ping-ponga, a przy kawiarence pojawiła się wypożyczalnia rowerów. 

Od 29.VII.2021 r.natomiast, w parkowej wypożyczalni jednośladów, pojawią się także hulajnogi elektryczne. Będą one mogły być wykorzystywane do przejażdżek po mieście i zwiedzania jego atrakcji. Z kolei osoby, które dotychczas nie korzystały z tego typu pojazdów, będą mogły zdobywać umiejętność jazdy, a potem doskolnalić technikę na położonych w pobliżu parku Miasteczku Ruchu Drogowego oraz skateplazie. 

Za jedną godzinę korzystania z hulajnogi pobierana będzie opłata 30 zł. Zasięg pojazdu to 32 km lub 2 godziny ciągłej jazdy. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem 531 828 389. 

Elektryczne jednoślady zostały oznakowane przez Policję, co powinno zabezpieczyć je przed kradzieżą.

hulajnogielektrycznehulajnogielektryczne


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj