Informacje o pandemii
Eko-biżuteria i akcesoria
Budki lęgowe dla ptaków, bo o nich mowa, powstały w ramach konkursu pn.„Weekend dla planety", przeprowadzonego przez Gminę Bielawa z okazji powitania wiosny.  Ich prezentacja miała nastąpić podczas weekendu z Radiem Zet, który ze względu na dodatkowe obostrzenia covidowe, został przesunięty w czasie.

W ramach konkursu, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych wykonywały m.in właśnie budki lęgowe. Oprócz nich, w ramach kształtowania postaw ekologicznych, powstawały także: wiosenne marzanny, ekologiczna biżuteria i eko akcesoria. Niektóre z nich, można obejrzeć poniżej.

W ramach kształtowania postaw ekologicznych, powstawały także: wiosenne marzanny, ekologiczna biżuteria i eko akcesoria. Niektóre z nich, można obejrzeć poniżej.

Dwadzieścia dwie budki lęgowe, już dzisiaj zobaczyć możemy w Parku Miejskim, pozostałe - zawisną na terenach zielonych Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii oraz w Szkole Leśnej.

Celem konkursu było przede wszystkim podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości na środowisko przyrodnicze i szacunek wobec niego.

Dla laureatów, Burmistrz Andrzej Hordyj ufundował bilety wstępu na korzystanie z atrakcji oferowanych przez OSiR w Bielawie.