Informacje o pandemii

Podczas Mistrzostw Polski Amatorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, trwających od 4 do 6 września w Facimiechu koło Krakowa, Bielawianka Oliwia Paździora, uczennica I klasy Gimnazjum Nr 2 w Bielawie, na co dzień reprezentująca barwy Ludowego Klubu Sportowego w Strzegomiu, zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła tytuł Mistrza Polski.

 

Oliwia wraz ze swoim kucem Rugią uzyskały wysokie oceny sędziów i imponujący wynik po ujeżdżeniu, a dzięki bezbłędnie pokonanemu parkurowi i próbie terenowej, duet ten zdeklasował pozostałych 26 zawodników i uplasował się na pierwszym miejscu. To nie pierwszy sukces tej pary: w 2014 roku Oliwka i Rugia wywalczyły tytuł Wicemistrzów Dolnego Śląska w WKKW, który obroniły również w 2015 roku.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) to olimpijska konkurencja jeździectwa, posiadająca wieloletnią tradycję. Stanowi sprawdzian jeźdźca i konia, ich doświadczenia i sprawności. Podczas dwu lub trzydniowych zawodów sportowcy rywalizują w trzech próbach: ujeżdżeniu, skokach parkurowych i próbie terenowej zwanej cross’em. Każda z nich wymaga ogromnego zaufania między jeźdźcem a koniem, dobrej współpracy i systematycznych przygotowań.



Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj