Informacje o pandemii
Pamiątkowy kolaż z uczestnikami
W dniach od 20-31 stycznia odbył się WIRTUALNY KONWÓJ WIELKICH SERDUCHDLA WOŚP 2021 - KILOMETRY POMAGANIA
Celem głównym wydarzenia była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w ramach 29 Finału WOŚP.

Cele dodatkowe to:
- integracja sympatyków biegania i jazdy na rowerze, marszu oraz biegania na nartach, itp.
  poprzez bezpośrednie bieganie, marsz i jazdę na rowerze oraz bieg na nartach w szczytnym celu
- umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj, organizatorami byli Miasto Bielawa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie a partnerami organizacyjnymi Bielawska Akademia Biegania i WOŚP W BIELAWIE - Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Wydarzenie miało charakter otwarty , uczestnicy w powyższym terminie  o dowolnej porze i w dowolnym miejscu pokonywali dowolny dystans marszem, biegiem, na rowerze, biegiem na nartach  itp. Po pokonaniu dystansu uczestnik przesyłał informacje (screen ) z ostatecznie pokonanym dystansem oraz jeśli to możliwe jedno pamiątkowe zdjęcie

Propozycją uczestnictwa była 1zł/osoby za pokonany kilometr. Czas i miejsce nie były ważne, liczyła się aktywność fizyczna uczestników w pozytywnej atmosferze i oczywiście pomoc przez pokonane kilometry.

Konwój połączył wirtualnie blisko 200 sympatyków aktywności fizycznej i pomagania, nie tylko z Bielawy, powiatu ale z całego kraju  jak i zagranicy.  W konwoju wzięły udział indywidualne osoby jak i wiele grup, klubów, m.in.

- MKS FLOTA ŚWINOUJŚCIE
- ŚWIDNICKA GUPA BIEGOWA
- BIEGOWA ŚWIDNICA
- ZĄBKOWICKA GRUPA BIEGOWA FRANKENSTEIN
- ZSZP i MDP w MOŚCISKU
- 27 DW BURZA
- PCE POLSKA
- LKS ATOM DZIERŻONIÓW
- OSP i MDP BIELAWA
- PASJA CHRZANKA
- BIELAWSKA AKADEMIA BIEGANIA

Jak zawsze dopisali sympatycy biegania i jazdy na rowerze, nornic walking i biegania na nartach.
Konwój  pokonał w sumie 3481,79 km , a dzięki dobroczynności startujących udało się wspólnie zebrać blisko 4000zł.

Każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym imiennym numerem startowym oraz pamiątkowym okolicznościowym medalem

Serdeczne Podziękowania składamy wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, pomoc i wsparcie oraz mega wirtualną sympatyczną atmosferę.

Gorące Podziękowania składamy osobom, społeczności lokalnej oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Opr.

Grzegorz Różycki