Informacje o pandemii
Plakat z uczestnikami upamiętniający Święto Niepodległości na sportowo

W niedzielę 11 listopada, Święto Niepodległości uczczono w Bielawie również na sportowo. Tego dnia odbyła się tzw. „Wirtualna Sztafeta Niepodległości 102 lata/km/dla/ Niepodległej”. Sztafeta miała charakter indywidualny, co oznaczało, że każdy uczestnik miał za zadanie pokonać w biegu, rowerem lub na rolkach okrążenie 11 km trasy, z flagą, którą przekazywał kolejnemu uczestnikowi.Celem finalnym było pokonanie w sumie przez wszystkich 102 km.

Najstarszym uczestnikiem sztafety był pan Bolesław liczący 65 lat, który pokonał trasę biegiem, natomiast najmłodszymi bohaterami była 5 letnia Alicja i 5 letni Karol, którzy pokonali trasę na rowerze wraz ze swoimi tatusiami i rodzeństwem.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Partnerami organizacyjnymi wydarzenia byli: Miasto Bielawa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie oraz Bielawska Akademia Biegania.

Plakat z uczestnikami upamiętniający Święto Niepodległości na sportowoPlakat z uczestnikami upamiętniający Święto Niepodległości na sportowo