•  
  •  

Od 26 czerwca br., we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi oraz Gminą Stoszowice, Gmina Bielawa uruchomiła nieodpłatny autobus "kolejowy", który komunikuje dworzec Bielawa Zachodnia z atrakcjami turystycznymi miasta, a także ze Srebrną Górą. Do gratisowego przejazdu upoważnia bilet kolejowy do Bielawy, zakupiony na dowolnej stacji (nawet w Dzierżoniowie). Od 6 lipca br. natomiast, oferta autobusu "kolejowego" kierowana jest także do osób, które chcą dotrzeć do wyżej wymienionych miejsc kupując jedynie bilet autobusowy. Jest to możliwe dzięki zamontowanym w pojeździe biletomatom. 

Przejazd relacji Bielawa - Bielawa kosztuje 2,60 zł (normalny) i 1,30 zł (ulgowy), zaś za dojazd z Bielawy do Srebrnej Góry należy uiścić opłatę 5,20 zł (normalny) oraz 2,60 zł (ulgowy).

Autobus rusza w trasę o godz. 9.45 (po przyjeździe pociągu z Wrocławia - planowanego na godz. 9.32. Pierwszy przystanek znajduje się przy wejściu na Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety", gdzie dominują atrakcje wodne. Następnie turyści mogą wysiąść na pętli autobusowej w okolicach Leśnego Dworku, skąd z łatwością udadzą się na wycieczkę w Góry Sowie. Ostatni przystanek, dla miłośników budowli obronnych, przewidziano w Srebrnej Górze, skąd z łatwością można dotrzeć na pobliską, zabytkową twierdzę. 

W powrotną drogę autobus rusza o godz. 18.00 i zatrzymując się na tych samych przystankach, dowozi turystów na pociąg, którego odjazd z Bielawy zaplanowano na godz. 19.37. 

Po Bielawie autobus będzie woził turystów każdego dnia, aż do końca wakacji, a do Srebrnej Góry będzie dojeżdżał na razie tylko w soboty i niedziele. Jeśli frekwencja będzie dopisywać, to jest bardzo prawdopodobne, że kursy w dni robocze, będą takie same jak w weekendy. 
                                                    


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj