Informacje o pandemii
Autobusowe udogodnienia dla turystów kolejowych odwiedzających Bielawę
Od soboty 27 czerwca wprowadzone zostanie kolejne udogodnienie dla turystów odwiedzających Bielawę, w szczególności pociągiem.
W porozumieniu z Kolejami Dolnośląskimi oraz Gminą Stoszowice, Gmina Bielawa uruchomi nieodpłatny autobus "kolejowy", który będzie komunikował dworzec Bielawa Zachodnia z atrakcjami turystycznymi miasta, a także ze Srebrną Górą. 

Start autobusu zaplanowano na godz. 9.45 (po przyjeździe pociągu z Wrocławia - planowanego na godz. 9.32). Pierwszy przystanek znajdował się będzie przy wejściu na Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety", gdzie dominują atrakcje wodne.
Następnie turyści będą mogli wysiąść na pętli autobusowej w okolicach Leśnego Dworku, skąd z łatwością udadzą się na wycieczkę w Góry Sowie.

Ostatni przystanek, dla miłośników budowli obronnych, przewidziano w Srebrnej Górze, skąd z łatwością będzie można dotrzeć na pobliską, zabytkową twierdzę. 

W powrotną drogę autobus ruszy o godz. 18.00 i zatrzymując się na tych samych przystankach, powinien dowieźć turystów na pociąg, którego odjazd z Bielawy zaplanowano na godz. 19.37. 

Po pilotażowym kursowaniu w ostatni weekend czerwca, autobus "kolejowy" regularnie zacznie jeździć od 4 lipca br. Po Bielawie będzie rozwoził turystów każdego dnia, aż do końca wakacji, a do Srebrnej Góry będzie dojeżdżał na razie tylko w soboty i niedziele. Jeśli frekwencja będzie dopisywać, to jest bardzo prawdopodobne, że kursy w dni robocze, będą takie same jak w weekendy.

Informacje na temat kursów autobusów "kolejowych" można znaleźć można na stronie:  https://latozkd.com.pl/.

Zapraszamy do Bielawy i w Góry Sowie!


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj