Mityng Pływacki - „Pływamy dla WOŚP” - Bielawa 2020 - logo
Dnia 11 stycznia na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie odbył się MITYNG PŁYWACKI „Pływamy dla WOŚP”. Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i  leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej w ramach 28 Finału WOŚP.

Cele dodatkowe to:
 - integracja sympatyków pływania poprzez bezpośrednie pływania w szczytnym celu
 - umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników
 Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj, organizatorem wydarzenia natomiast była Gmina Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

Partnerami organizacyjnymi były:
 - WOŚP W BIELAWIE - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie
 - Klub Sportowy „Balti” Bielawa
 - Klub Sportowy „Osir” Bielawa
 - MUKS Aquarius Bielawa

Po oficjalnym otwarciu mityngu przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Marcina Samula  miał miejsce pokaz pływania synchronicznego zawodniczek klubu LUKS Aquarius Bielawa.
W mityngu udział wzięło ponad 100 uczestników. Dzięki zaangażowaniu opiekunów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie w zawodach mogły wziąć udział również dzieci z grup integracyjnych. Rywalizowano w 4 kategoriach wiekowych w stylu dowolnym, oraz w sztafetach mix w stylu dowolnym. Wynik i miejsce były drugorzędną sprawą, liczyła się „dobra zabawa po przez pływanie i wsparcie WOŚP”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i podziękowanie oraz słodką przekąskę. Nie brakowało pozytywnych emocji i pływania na wysokim oraz wyrównanym poziomie, nikt nie czuł zmęczenia. Dopisała również sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy pływania, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w mityngu a chcieli wesprzeć naszą akcję. Dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się wspólnie zebrać 2628,71zl.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Bielawa Marcinowi Samulowi, pracownikom OSiR w Bielawie oraz ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do organizacji mityngu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem

Opracował:
Grzegorz Różycki