„Bieg Wielkich Serduch” Bielawa 2020 logo
Dnia 11 stycznia w Parku Miejskim w Bielawie odbył  się „BIEG WIELKICH SERDUCH” . Celem głównym wydarzenia była zbiórka pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej  w ramach 28 Finału WOŚP.
Cele dodatkowe to:
 - integracja sympatyków poprzez bezpośrednie bieganie w szczytnym celu,
 - umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj, organizatorami wydarzenia byli Miasto Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie a  partnerami organizacyjnymi WOŚP W BIELAWIE - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie oraz Bielawska Akademia Biegania.

W ramach części sportowo-rekreacyjnej odbyły się:
- „Biegi Wielkich Serduszek”:  100m/Przedszkolaki, 200m/Klasy I-III,  400m/Klasy IV-VIII
- „Bieg Wielkich Serduch” ok.1000m
- „Bieg Wielkich Serduch na Bis” ok. 5000m

W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 uczestników. Bardzo liczną grupę reprezentowała Bielawska Akademia Biegania jak i strażacy i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Dzierżoniowskiego i Ząbkowickiego oraz indywidualni uczestnicy z Bielawy, powiatu jak i Świdnicy. Wynik i miejsce nie były ważne, liczyła się „dobra zabawa po przez, bieganie i pomoc WOŚP”. Co ważne  nikt nie czuł zmęczenia i nie brakowało pozytywnych emocji. Mimo chłodu dopisała sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy biegania, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w biegu a chcieli wesprzeć naszą akcję. Można było skorzystać z bufetu kawowego.
Wszyscy uczestnicy biegów towarzyszących- przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII SP - otrzymali pamiątkowe medale.

W sumie dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się wspólnie zebrać 3232,88 zł.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy społeczności lokalnej oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji biegu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem oraz firmie An Medical  zabezpieczającej medycznie bieg.

Opracował:
Grzegorz Różycki