Drukuj
Kategoria: Sport i Rekreacja
Odsłony: 3043
W upalną niedzielę (19 lipca) ponad 160 zawodników wzięło udział w zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji "Masowym Biegu Ulicami Bielawy". Na atestowanej trasie 10 km biegacze walczyli z czasem i lejącym się z nieba żarem.

Oficjalnego otwarcia maratonu biegowego dokonał zastępca burmistrza Witold Marek Runowicz, w asyście kierownika ds.sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie, Czesława Szewczyka. Najlepszymi biegaczami podczas tegorocznego maratonu okazali się reprezentanci Ukrainy.

Nagrodę główną i zaszczytne, bo pierwsze miejsce w maratonie zdobył Roman Romanenko, na drugiej pozycji uplasował się Bogdan Semenovych, natomiast trzecie miejsce wybiegał sobie Anton Potockiy. Na kolejnych, równie wysokich pozycjach na liście zwycięzców znaleźli się: Radosław Kasprzak z Rybnika, Patryk Chranowski z Bielawy, Paweł Hornik z Michałkowa, Skórka Adam ze Złotoryji, Piotr Skiowron z Jeleniej Góry, Kamil Kunert z Rybnika oraz Kateryna Karmanenko z Ukrainy.

Warto dodać, że każdy uczestnik, który ukończył sobotni bieg otrzymał pamiątkowy medal. Gratulujemy!