Drukuj
Kategoria: Sport i Rekreacja
Odsłony: 2610
W niedzielę 6 lipca około 300 zawodników z całej Polski pojawiło się na starcie III Sowiogórskiego Maratonu Rowerowego zorganizowanego przez Lincoln Electric Bester przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bielawie. Wydarzenie otworzyła zastępca burmistrza Małgorzata Greiner przy udziale wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Tkacza. Tegoroczny III Sowiogórski Maraton Rowerowy był tak przygotowany, aby wszyscy jego uczestnicy pokonując kolejne kilometry na trasie, mogli podziwiać górskie widoki i obiekty włączone w obszar Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

Rowerowa rywalizacja odbyła się na kilku dystansach przy wyjątkowo upalnej pogodzie, jednak trasy tegorocznego maratonu były dobrane odpowiednio do umiejętności oraz kondycji zawodników. Dla amatorów przygotowana była trasa MINI na dystansie 24 kilometrów biegnąca między innymi przez Trzy Buki. Drugą, MEGA trasę mieli do pokonania bardziej zaawansowani pasjonaci tej dyscypliny. Wyznaczona dla nich trasa mierzyła dystans 38 kilometrów.

Podczas niedzielnych zawodów nie zapomniano także o rodzinach, którym organizatorzy wyznaczyli do pokonania trasę rekreacyjną na dystansie 5 kilometrów. W rowerowe ściganie bawili się również najmłodsi, którzy rywalizowali na odcinku kilkuset metrów.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj