Informacje o pandemii
Znamy już jury, które wyłoni zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych Dolnośląskiej Nutki 2021. W skład tego zacnego grona wejdą:1. Olga Bończyk – polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie brała udział w festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; RAMPA, ROMA, KAMIENICA, teatrem impresaryjnym ALE!TEATR i CAPITOL w Warszawie. Jej kreacje aktorskie można było podziwiać min. w serialach: “Na dobre i na złe”, “Prawo Agaty”, “Barwy szczęścia”, “Na wspólnej”. Udzielała również głosu postaciom (dubbing) z filmów fabularnych i animowanych m.in. “Pingwiny z Madagaskaru”, “Przygody Tintina”, “H2O wystarczy kropla”, “Mulan II”. Wielokrotnie prowadziła telewizyjne programy rozrywkowe i publicystyczne w tym: “Pytanie na śniadanie”, ”Ocalić świat”.

Olga BończykOlga Bończyk

2. Marek Dyżewski – absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, na której w latach 1990 – 1994 pełnił funkcję rektora. Studiował również historię sztuki na uniwersytetach we Wrocławiu i Wiedniu oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Odbył staż naukowo-badawczy na uniwersytecie w Brukseli. W radiu i telewizji komentował odbywające się w Polsce międzynarodowe imprezy muzyczne: Festiwal Oratoryjno-Kantatowy Wratislavia Cantans, Konkurs Dyrygencki im. Grzegorza Fitelberga, Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego i Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Prowadził wykłady na wszystkich polskich uczelniach muzycznych, a także w: Berlinie, Bonn, Hamburgu, Norymberdze, Brukseli, Paryżu, Sankt Petersburgu, Wiedniu i Waszyngtonie.

Marek DyżewskiMarek Dyżewski

3. Joanna Horodko – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2013 r. artystka uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a obecnie jest adiunktem Katedry Wokalistyki na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Pani Horodko jest znaną na całym świecie sopranistką, laureatką licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Joanna HorodkoJoanna Horodko

4. Artur Orzech – polski dziennikarz muzyczny, konferansjer oraz prezenter radiowy i telewizyjny. Od 1992 r. komentuje dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji. W 2017 r. zasiadł w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pan Orzech wielokrotnie prowadził Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Sopot Festival. Wielokrotnie prowadził również galę nagród muzycznych „Fryderyków” oraz rozdania Telekamer. Od 2011 r. zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Od kwietnia 2019 r. jest prezenterem wznowionego programu muzycznego TVP pn. „Szansa na sukces”.

Artur OrzechArtur Orzech


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj