Informacje o pandemii
Kolorowa nutka na tle flagi UE oraz na tle różnych barw
Znamy już najważniejsze szczegóły Dolnośląskiej Nutki 2021. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, impreza będzie miała charakter międzynarodowy. Dlatego też w regulaminie konkursu utrzymany został zapis, w myśl którego piosenki wykonywane będą przez artystów w języku ojczystym, a nie tylko w języku polskim. Umożliwi to udział w nim wykonawcom z całego świata.

W rywalizacji na pewno uczestniczyć będą młodzi artyści z Polski oraz z miasta partnerskiego Hronov w Czechach. Do udziału zaproszono również partnerów z miasta Lingen w Niemczech.

Bardzo zależy nam, aby tegoroczny festiwal odbył się w tradycyjnej formule. Stąd też, licząc na ustąpienie pandemii koronawirusa, zdecydowaliśmy o przesunięciu imprezy o 2 miesiące. W efekcie konkurs odbędzie się w terminie 18-20.VI.2021 r.

Skompletowaliśmy również skład jurorski. Jak zwykle będzie to plejada ekspertów polskiej sceny muzycznej, a sam występ przed tak zacnym gronem powinien być dla wykonawców dużą nobilitacją. Kolejne informacje już wkrótce.

Kolorowa nutka na tle flagi UE oraz na tle różnych barwKolorowa nutka na tle flagi UE oraz na tle różnych barw