Informacje o pandemii
W sobotę 29 sierpnia swoje święto obchodzili bielawscy działkowcy. W barwnej scenerii mieszkańcy Bielawy mogli tego dnia podziwiać liczne wystawy owoców i warzyw z Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Festyn miał charakter rodzinny, dlatego dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali szereg rekreacyjno - kulturalnych atrakcji. Jak co roku, biesiadowanie miało miejsce przy ulicy Gen. Władysława Sikorskiego na terenie obok świetlicy Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD).


Sobotnią zabawę rozpoczął turniej dla rodzin działkowców pn. " Potyczki rodzinne " zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie. Następnie podziękowania i puchary właścicielom najładniejszych działek wręczył burmistrz miasta Piotr Łyżwa. Narzędzia ogrodnicze otrzymali: Genowefa Barcicka i Barbara Florczak z ROD im. M.Reja, Krystyna Dajer i Teresa Antończak z ROD im. ST. Staszica, Bogumiła Sąsiek i Maria Fornalewicz z ROD im.Wł. Sikorskiego, Jerzy Zawłocki i Jerzy Basamon, z ROD „Radość”, Franciszka Leszczyńska i Krzysztof Pachura z ROD „Zachód” oraz Stanisław Guziak i Edward Piskor z ROD „Wolność”.

Na zakończenie ceremonii wręczenia nagród burmistrz Piotr łyżwa złożył gratulacje i wyrazy uznania wszystkim bielawskim działkowcom. Życząc dobrej zabawy podziękował również wszystkim organizatorom pikniku. Prezentacje artystyczne rozpoczął koncert orkiestry dętej SART, następnie zaprezentowały się zespoły: „Bielawskie Dziołchy” i „Kapela Bielawska”, która w nowym składzie i repertuarze została owacyjnie przyjęta przez publiczność wielokrotnie bisując. Piknik zakończyła długo wyczekiwana przez gości zabawa taneczna " na dechach " przy dźwiękach zespołu " TAKT ".

 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj