Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 655
Blisko 114.000 zł dotacji dla bielawskiej SP 10 na międzynarodową wymianę młodzieży
6 lutego br., została opublikowana lista rankingowa projektów, ubiegających się o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego "Wiedza-Edukacja-Rozwój" (PO WER) finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu pn. „Ponadnarodowa mobilność uczniów” zgłoszonych zostało aż 307 aplikacji. Wniosek bielawskiej Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi pt. "Bielawska Kuźnia Talentów" został wysoko oceniony i w efekcie wybrany do dofinansowania kwotą 113.978 zł, która stanowi 100 % jego wartości.
Bielawska placówka oświatowa nawiąże współpracę z Liceum Sportowym zlokalizowanym w rumuńskiej miejscowości Cluj-Napoca.

W projekcie uczestniczyć będzie 24 uczniów z klas VI - VIII, którzy chcą zdobyć i pogłębić umiejętności z różnorodnych dziedzin takich jak: praca w międzynarodowej grupie, rozwijanie relacji społecznych, doskonalenie umiejętności z dziedziny technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz planowania.
Celem wyjazdów uczniów jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych, w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na III - IV kwartał 2020 r.

Blisko 114.000 zł dotacji dla bielawskiej SP 10 na międzynarodową wymianę młodzieży


 

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj