Informacje o pandemii
 Fantasmagorie - Wystawa obrazów Marka Cieśli - afisz
Od 8 marca w holu Teatru Robotniczego będzie można obejrzeć wystawę obrazów Marka Cieśli zatytułowaną Fantasmagorie. Artysta regularnie odwiedza galerię MOKiS z nowymi cyklami tematycznymi swoich obrazów. Ekspozycja czynna będzie do 29.03.2020.
Marek Cieśla - muzyk, poeta, malarz. Dla najbliższych: „Duży mężczyzna z ogromnym sercem”. Malarstwem zainteresował się w latach 70-tych. Jego artystyczne credo brzmi: „życie jest chaosem. Każdy stara się wprowadzić w nim jakiś porządek. Ja robię to obrazem”. W swoim malarskim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych. Brał udział w prezentacjach zbiorowych i konkursach.

Jego obrazy znajdują się w wielu zbiorach prywatnych na całym świecie. Aktywnie i twórczo uczestniczy w plenerach malarskich. Jest też autorem książki „64 piosenki Beatlesów w wersji polskiej” oraz tomików poezji pt: „Nim” i „ I. Merry."
Urodził się i mieszka w Dzierżoniowie. Muzyk, multiinstrumentalista, absolwent instytutu Wychowawczo-Muzycznego w Bydgoszczy. Pedagog, artysta, malarz, poeta. Prowadzi między innymi zespoły muzyczne: „Orkiestra Klubu Samotnych Serc”, „Con trio”, „Ciemny odcień światła”, „Ab oro” „Skąd i nond”, „Impromptus” i ostatnio „Epitafium”, z którymi nagrał kilka płyt i zagrał setki koncertów. Nauczyciel wielu pokoleń muzyków i muzykantów. Jako plastyk, twórca kilkunastu wystaw indywidualnych,
malarstwa olejnego. Najważniejsze z nich to „Entropia” „Idiochromia”, „Italiam”, „Ars Amandi”, „Sacrum i profanum”. Jego obrazy podziwiane są w kraju i za granicą. Wiele z nich znajduje się już w zbiorach prywatnych w Europie, Ameryce a nawet Japonii. O swojej twórczości mówi “Malarstwo jest rozliczeniem z samym sobą i ze światem. Każdy obraz to kawałek mojego życia, kawałek mnie samego.”

 Fantasmagorie - Wystawa obrazów Marka Cieśli - afiszZapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj