Informacje o pandemii
hronovwizytapartnerska

W czwartek 6 lutego bielawska delegacja z burmistrzem Andrzej Hordyjem na czele odbyła wizytę partnerską w czeskim mieście Hronov. Gospodarzem spotkania był burmistrz Petr Koleta. Głównym tematem rozmów były uzgodnienia dotyczące wdrażania wspólnego projektu pt. "Kultura bez granic - polsko-czeska współpraca przy organizacji wydarzeń kulturalnych", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu "Interreg V A - Czechy - Polska".

W ramach przedsięwzięcia, dofinansowanego kwotą 78.500 zł, po stronie polskiej odbędzie się międzynarodowy konkurs wokalny. Rywalizacja młodych artystów zostanie przeprowadzona w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości.

Z kolei czescy partnerzy zrealizują spotkania grup teatralnych. Miejscem realizacji wydarzenia będzie zabytkowy teatr im. Alojzego Jiraska.