Informacje o pandemii
Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Bielawianie zebrali ponad 70.000 zł!
W miony weekend, w ramach 28. finału WOŚP, w Bielawie odbyło się szereg wydarzeń, mających na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz orkiestry.
Mimo, że finał przypadał na niedzielę 12 stycznia, Bielawa rozpoczęła zbiórkę już w sobotę. Tego dnia na pływalni Aquarius odbył się bowiem “Mityng Pływacki”. Następnie, również w sobotę w Parku Miejskim w Bielawie odbył się BIEG WIELKICH SERDUCH. Podczas obu wydarzeń, frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. W biegu, udział wzięło blisko 200 uczestników. Bardzo liczną grupę reprezentowała Bielawska Akademia Biegania oraz strażacy i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz indywidualni uczestnicy z Bielawy oraz pobliskich miejscowości.

Wydarzenia główne odbyły się tego dnia w Teatrze Robotniczym, gdzie organizatorzy postawili na lokalne występy i licytacje. Na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli. Burmistrz Andrzej Hordyj na licytację przekazał pamiątkową piłkę z towarzyskiego meczu Polska - Niemcy oraz zaproszenie do objęcia funkcji burmistrza Bielawy przez jeden, dowolnie wybrany dzień. Zwycięzcą aukcji został Hubert Jazowski. Ostateczna kwota zbiórki nie jest jeszcze znana, ale szacowana suma to ponad 76.000 złotych!
Organizacją wydarzenia, jak co roku, zajmuje się sztab WOŚP, przygotowany przez Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie. Współorganizatorami wydarzenia są: miasto Bielawa i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj