Informacje o pandemii
Szlachetna Paczka w Bielawie
Już po raz drugi w Bielawie zorganizowana była SZLACHETNA PACZKA.

W tym roku, rodziny w potrzebie odwiedzało dwunastu wolontariuszy. Szlachetną Paczkę otrzymało 18 rodzin, głównie osoby starsze, samotne, z niepełnosprawnością lub ciężką chorobą. Łączna wartość paczek to 79400 złotych, a w przygotowaniach brało udział ok. 630 osób. Darczyńcami były różne grupy i podmioty z rejonu Wrocławia. Tradycyjnie Darczyńcą była również Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7, którą wspierali pracownicy Urzędu Miasta na czele z burmistrzem Andrzejem Hordyjem, który objął wydarzenie swoim patronatem.

Paczkę również przygotowali pracownicy jednej z bielawskich przychodni. Paczkowy magazyn mieścił się, podobnie jak w zeszłym roku, w budynku bielawskiego Inkubatora Art. – Przedsiębiorczości przy ulicy Wolności 24. Dodatkowo potrzebujące rodziny wsparły Niepubliczne Szkoły w Bielawie oraz Zespół Szkół nr 2 z Dzierżoniowa. Obie szkoły dostarczyły paczki z żywnością i środkami czystości. Podczas Weekendu Cudów, który się odbył 7-8 grudnia wolontariuszy wsparła obiadami pierożkarnia „Jak u Mamy” oraz pizzeria „U Czapli”.

Weekend Cudów za nami, kolejne rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji nie z własnej winy, otrzymały wsparcie drugiego człowieka. Szlachetna Paczka to wspaniała inicjatywa, która jednocześnie integruje Rodziny, Wolontariuszy i Darczyńców.

Szlachetna Paczka w Bielawie