•  
  •  
Informacje o pandemii
Współpraca Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie z samorządami powiatu dzierżoniowskiego

W 2019 roku dzierżoniowska Komenda Powiatowa Policji podjęła współpracę z jednostkami samorządu powiatowego i terytorialnego oraz Stowarzyszeniem Bezpieczna Gmina Bezpieczny Powiat, przy organizacji konkursu, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, realizowanego w ramach obchodów 100 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Dla wszystkich funkcjonariuszy rok 2019 jest rokiem szczególnym. 100 lecie Policji to nie tylko Święto, ale przede wszystkim budowanie i wzmacnianie wizerunku polskiej Policji, jej wartości, etosu, zarówno w środowisku policyjnym, jak i w społeczeństwie.W związku z tak ważną datą dla nas Policjantów w ubiegłym roku zrodził się pomysł organizacji Konkursu związanego zarówno z historią Policji, ale także z codziennymi problemami napotykanymi w służbie społeczeństwu.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży, a prowadzony był trzytorowo. Pierwszą grupą docelową były dzieci z klas nauczania początkowego. Ich zadaniem było stworzenie pracy plastycznej, której tematem był zawód Policjant. To właśnie z prac najmłodszych uczestników Konkursów powstał Kalendarz profilaktyczny na 2020 rok, który trafił do szkół na terenie powiatu dzierżoniowskiego i instytucji publicznych.

Kolejną grupą były dzieci i młodzież klas 4-8 szkół podstawowych. Zadaniem tej grupy było stworzenie plakatu dotyczącego oszustw na szkodę osób najstarszych. 3 najlepsze prace w formie ulotki informacyjnej wykorzystane zostały w działalności profilaktycznej z seniorami. Dzięki kreatywności młodzieży stworzono narzędzie, które w trakcie spotkań policjantów trafia do osób starszych. Ponadto z prac tych powstał plakat profilaktyczny, który od września 2019 roku umieszczony jest w autobusach komunikacji miejskiej.

Wykonanie kalendarzy, plakatów i materiałów profilaktycznych było możliwe dzięki wsparciu lokalnych samorządów, za co dziękujemy!

Oprac.: kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj