•  
  •  
Informacje o pandemii
Zaproszenie na Spektakl "Preludium Ślężańskie czyli Między światami
„Preludium Ślężańskie czyli Między światami” to spektakl - opowieść o podróży dzisiejszego  człowieka w głąb siebie, ubrana w konwencję snu.   W „Preludium Ślężańskim” nie rekonstruujemy mitów, ale interpretujemy je na nowo w myśli, obrazach, ciałach, teatralnej plastyce i współczesnych dźwiękach. Wszystkie te działania  zostały zamknięte w spektakl, który zostanie zaprezentowany publiczności:

22 listopada 2019 o godz. 19.00 Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej, Sobótka ul. Chopina 25
23 listopada o godz. 19.00  Sala Wiejska Owiesno – Wioska Okrągłego Zamku

Preludium Ślężańskie czyli Między światami” to projekt  międzypokoleniowy. W jego realizację zaangażowane są osoby ze społeczności lokalnej obszaru LGD ŚLĘŻANIE w bardzo zróżnicowanym wieku oraz osoby niepełnosprawne. Nad spektaklem czuwa i reżyseruje  go pani Ewelina Ciszewska.

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi” zaprosiła do realizacji tego zadania artystów dużego formatu: Ewelinę Ciszewską /scenariusz, reżyseria, choreografia/, Sambora Dudzińskiego /muzyka/, Anthimosa Apostolisa /muzyka: gościnnie w Sobótce/ , Roberta Balińskiego /projekcje i reżyseria świateł/, oraz Mariana Folgę /make up i bodypainting/.

Współorganizatorzy projektu to: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce , Ślężański Ośrodek Kultury,  Gmina Wiejska Dzierżoniów, Lokalna Grupa Działania „Ślężanie”, Wyspa Koni w Ostroszowicach, Teatr Sztuk, Awangarde Teatr, koks-studio.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Prorektora Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu.
 
Zadanie sfinansowano ze środków unii europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ślężanie” pn. Organizacja warsztatów kulturalno-artystycznych pn. PRELUDIUM ŚLĘŻAŃSKIE na terenie gmin należących do LGD „Ślężanie."

Zaproszenie na Spektakl Preludium Ślężańskie

Zaproszenie na Spektakl Preludium Ślężańskie

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj