Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 797
Uczniowie z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 zbierają znicze na kresowe cmentarze
Już od 10 lat dolnośląscy uczniowie w ramach w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą  je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

W tym  roku także nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele  postanowili  przyłączyć się do tej szczytnej idei. Zebrane znicze, dzięki pomocy Pani Dyrektor Małgorzaty Cieślik, zostały dostarczone przez młodych bielawian  do siedziby Polskiego Radia
we Wrocławiu.
Wrocławski koordynator tej pięknej akcji pani Grażyna Orłowska – Sondej, bardzo podziękowała naszym wolontariuszom z ESP7  za zaangażowanie i  osobisty przyjazd do Wrocławia. W nagrodę za to przeprowadziła z nimi krótki wywiad.
Jesteśmy bardzo dumni, że zebrane, przez naszą społeczność uczniowską, znicze zapłonęły na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie, które  w tym roku  były remontowane  przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.

Opr. ESP7


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj