Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 879

W poniedziałek 11 listopada, podobnie jak w całym kraju, w Bielawie odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Niepodległości.

O godz. 9.30, burmistrz Andrzej Hordyj wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej - Ryszardem Dźwinielem oraz jego zastępcą - Leszkiem Staszewskim, przy asyście harcerzy z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP, zapalili znicze pod dębami pamięci: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Hallera – wybitnych Polaków zwanych Ojcami Niepodległości. Następnie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę koncelebrowana przez proboszczów wszystkich czterech bielawskich parafii.

Po uroczystościach kościelnych, świętujący przemaszerowali na Plac Kombatantów, gdzie odbyła się ostatnia część oficjalnych obchodów w tym m.in. złożone zostały wiązanki kwiatów przez niemal wszystkie bielawskie instytucje i organizacje społeczne.

Szczególnie podziękowania należą się Orkiestrze Dętej SART, Zespołowi Czerwona Jarzębina i Jednostce Strzeleckiej 3058 za uświetnienie uroczystości, służbom mundurowym Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie przemarszu, a także pracownikom MOKiS-u za przygotowanie uroczystości.

W godzinach popołudniowych, w bielawskim Teatrze Robotniczym, odbył się koncert pieśni patriotycznych, przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz ze Studia Piosenki i Tańca FART, pod kierownictwem Anny Lutz. Widzowie, którzy po brzegi wypełnili amfiteatr, doznali wielu wrażeń, a niejednokrotnie w oku zakręciła się łza. 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj