Informacje o pandemii
„Pastuszkowie Matki Bożej” - przedstawienie
W Bielawie, Polsko – Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta – Andrzeja Hordyja. Organizatorami tych Dni są: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, Komitet Organizacyjnego Polsko – Czeskich Dni Kultury
Chrześcijańskiej przy współpracy wszystkich bielawskich parafii i przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości.
W dniu 13 października 2019 r., w ramach Polsko - Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w  Kościele p/w Ducha Świętego w Bielawie odbył się spektakl o objawieniach fatimskich pod tytułem: „Pastuszkowie Matki Bożej”. Reżyserem tego spektaklu jest Danuta Gołdon Legler, która jest Dyrektorem Teatru William Es w Wałbrzychu. Muzykę do tego spektaklu napisał Georges Gondard z Francji.

Świadkiem objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja, Franciszek i Hiacynta. Na spotkanie z Maryją przygotowywał je Anioł Pokoju. Matka Najświętsza ostrzegała przed prześladowaniami, wojną i przekazała dzieciom światło, które spłynęło z Jej dłoni i dotarło do serc dzieci. Matka Boża mówiła, że należy się modlić i odmawiać różaniec. Po każdym dziesiątku mówcie: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

Młodzi artyści zagrali swoje role wyśmienicie, a pani Danuta, oprócz tego, że jest wspaniałą aktorką, to świetnie wyreżyserowała ten spektakl.
Spektakl się wszystkim podobał, artyści otrzymali wielkie brawa i owacje na stojąco.
Proboszcz Parafii ks. Michał Jaremko podziękował wszystkim artystom i obdarował ich kwiatami, natomiast pani Ewa Glura, w imieniu organizatorów przekazała im drobne upominki.
Po spektaklu Proboszcz Parafii p/w Ducha Świętego zaprosił wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwie Fatimskim.

„Pastuszkowie Matki Bożej” - przedstawienie