Informacje o pandemii
astronomwbielawie

W poniedziałek 28 października br. z wizytą do Bielawy przyjedzie dr Sylwester Kołomański, który jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, na Wydziale Fizyki i Astronomii, w Instytucie Astronomii, gdzie zatrudniony jest jako adiunkt w Zakładzie Heliofizyki i Fizyki Kosmicznej. dr Kołomański odwiedzi bielawskie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, które zostało zakwalifikowane do projektu pn. ,,Wizyty astronoma”, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Naukowiec będzie opowiadał o swojej pracy badawczej oraz o obserwacjach kosmosu. 

Spotkanie ma charakter otwarty, co oznacza, że będzie mógł w nim wziąć udział każdy zainteresowany, także nie będący uczniem szkoły. Początek wykładu zaplanowano na godz. 8.30. 

Dr Sylwester Kołomański to absolwent bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego, z którym w latach 1989 - 1993 miałem przyjemność uczęszczać do klasy matematyczno-fizycznej. Już w szkole średniej przejawiał on głęboką fascynację wszechświatem. Zaowocowało to uzyskaniem przez niego tytułu finalisty Olimpiady Centralnej z Astronomii.
Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj