Informacje o pandemii
swietopiernika2019

W niedzielę 15 września w Parku Miejskim w Bielawie odbyło się kolejne Święto Piernika zorganizowane przez Miasto Bielawa i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie. W ramach wydarzenia po raz kolejny zorganizowano konkurs na najładniejszy i najsmaczniejszy wypiek piernikowy. Do konkursu zgłosiły się cztery uczestniczki wraz ze swoimi „dziełami”.

Jury do konkursu zaproszono Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Dźwiniela, finalistkę wielu edycji Święta Piernika Dorotę Sopiarz oraz, aby zachować niezależność Jury, wybrano dwie, przypadkowe, osoby z publiczności. Komisja dokonała degustacji i dokładnie przyjrzała się jakości wykonania. Po podsumowaniu ocen poszczególnych jurorów, wyniki konkursu na najsmaczniejszy wypiek wyglądały następująco:

Pani Sylwia Wierzbicka – I miejsce
Pani Stefania Malawska – II miejsce
Pani Agnieszka Wiącek - III miejsce
Pani Antonina Jurewicz – Pajdak – IV miejsce

Uczestnicy otrzymali nagrody w formie sprzętu AGD i łącznej wartości ponad 1000 zł, ufundowane przez MOKiS Bielawa.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, cała publiczność mogła miło spędzić czas przy dźwiękach jakie płynęły ze sceny. Całe popołudnie i wieczór na scenie można było usłyszeć m.in. muzykę ludową, chóralną, czy nawet popularną. Czas wszystkim widzom umiliły takie zespoły jak Duet “Maryla i Wacław” z Bielawy, Uciechowianki z Uciechowa, Katarzynki z Ostroszowic, Chór CORD z Piławy Dolnej i Czerwona Jarzębina z Bielawy. Gwiazdą wieczoru była Pani Bożena Mielnik ze Śląska, która swoimi utworami w ten zimny wieczór rozgrzała publiczność, a wiele osób ruszyło do tańca.

Szczególnie do gustu publiczności przypadł utwór „Mały domek”, który piosenkarka wykonać musiała dwukrotnie, a jest to utwór, który do tej pory w serwisie internetowym Youtube ma ponad milion wyświetleń. Organizatorzy zapowiedzieli, że najprawdopodobniej, przyszłoroczna edycja zmieni trochę formułę i nie będzie konkursu tylko na wypieki z piernika, ale konkurs na najlepsze domowe ciasto.

fot.MOKIS Bielawa Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj